Posle prvog porođaja otkrivena mi je hipotiroza hasimoto. Sada sam opet u drugom stanju i danas sam vadila rezultate hormana. tsh je 6 a anti tpo 121. Imam zakazano kod endokrinologa za 6 april, ali se bojim jer je rana trudnoća. Dosadašnji rezultati su uvek bili u granicama i pijem eutiroks 75mg. Šta da radim?
    Unapred zahvalna na odgovoru

    Odgovoreno: 01. 04. 2009.
    • Poštovana,
      Hipotireoza uz adekvatnu terapiju nije nikakva prepraka za sasvim normalnu trudnoću i rađanja zdravog deteta. Obično u toku trudnoće raste potreba za hormonima i potrebno je povećati dozu leka. Na osnovu vrednosti TSH može se reći da treba povećati dozu bar na 100mikgr. Kontrole hormona jednom mesečno.
      ass.dr Milena Velojić Golubović