Poštovani,
    od pre godinu dana ustanovljen mi je hasimoto tireoiditis, uz medikamentno lečenje euthyrox 50mg. Od pre mesec dana doza je povećana na 100mg. Poslednja dva meseca sam primetila izuzetno oticanje čitavog tela, naročito zglobova na nogama. Da li postoji neki diuretik koji se prepisuje u slučajevima sličnim mom?
    Unapred veoma zahvalna na odgovoru,
    Aleksandra

    Odgovoreno: 01. 04. 2009.
    • Poštovana,
      Pojava otoka je karakteristična za hipotireozu, ali uz adekvatnu terapiju, odnosno odgovarajuću dozu l-tiroksina ne bi trebalo da bude ovakvih tegoba. Proverite hormone, i ukoliko su oni u granicamna normale, potrebno je potražiti drugi razlog pojave otoka. Što se tiče upotrebe diuretika možete uzeti bilo koji od postojećih preparata, ali je bolje pre toga znati koji je razlog pojave otoka.
      ass.dr Milena Velojić Golubović