Od nedavno imam problem sa hormonima štitne žlezde .T3 1.24 T4 8.97 anti TPO 534.1 anti TG 17.4 TSH 2G 12.385. To je rezultat posle uzimanja mesec dana leka Euthyrox, a pre toga TSH je bio 25.45. Zanima me da li štitna žlezda utiče na sterilitet pošto imam problem i sa sterilitetom. Inače, treba da idem na vantelesnu oplodnju. Dobila sam poziv. Zanima me još da li taj lek može da utiče na ciklus? Uvek imam redovne cikluse na 25 26 dana, a sada mi je 28 dan ciklusa. Još nisam dobila, a treba da počnem sa terapijom za van telesnu oplodnju od prvog dana ciklusa, pa se plašim da su mi te tablete Euthyrx možda pomerile ciklus ili da mi zbog njih ne izostane. Molim Vas da mi brzo odgovorite, hitno je
    Hvala

    Odgovoreno: 01. 04. 2009.
    • Poštovana,
      Na osnovu vrednosti hormona i terapije, Vama je postavljena dijagnoza hipotireoze, odnosno smanjenog lučnja štitaste žlezde. Ona sama po sebi može biti razlog za sve poremećaje ciklusa pa i sterilitet. Uz adekvatnu terapiju, to jest odgovarajuću dozu preparata l-tiroksina tegobe prestaju i sve se može vratiti u normalu. Konsultujte Vašeg endokrinologa oko doze leka.
      ass.dr Milena Velojić Golubović