Nedavno sam otkrila da imam problem sa štitnom žlezdom. Tsh 12.385, t4 8.97, anti tpo 534.1, anti tg 17.4, t3 1.24 a pre toga mi je bio Tsh 25.45 malo se smanjio otkad pijm 1 ujutro Euthyrok 25 mg pa me zanim da li ona utiče na sterilitet i da li te tablete mogu da poremete ciklus pošto nikako da dobijem?

    Odgovoreno: 01. 04. 2009.
    • Poštovana,
      Na osnovu rezultata i terapije sigurno je da postoji smanjeno lučenje štitaste žlezde i manjak hormona. Terapija koju uzimate nije dovoljna i potrebno je povećati dozu. Konsultujte Vašeg endokrinologa. Tegobe koje navodite u vezi neurednih menstruacija su posledica osnovne bolesti, hipotireoze, a ne terapije. Uz adekvatnu dozu leka trebalo bi da se stanje popravi.
      ass.dr Milena Velojić Golubović