Oboljenje Thiroidne zlezde-Hipetireoza. (Već, sam Vas kontaktirao u vezi problema).
    Aprila 16. 2008.
    Pregled: 1. Cough (kasalj) i Hemoptysis.
    Nalaz: Frontal and lateral upright views demonstrate the heart size to be within normal limits. Lungs are clear with no infiltrates or masses.No pleural fluid or bony abnormalities. No pneumothorax.
    Impression: Normal chest.
    2.April 22 2008
    Mešoviti test krvi: Pros SP AG (PSA) 0.74 ( 0.00-4.00 ng/mL) TSH 0.00L (0.34-5.60 mIU/L)
    3. April 26 2008
    Mes. test krvi (ponovo): -TSH 0.01L (0.34-5.60 mIU/L) -FREE T4 4.06 H (0.50-1.50 ng/dL)
    Terapija: Maj 14. and 15. 2008 Iodine 131
    Posle 8-10 nedelja sam se osećao bolje, povratila mi se fizička snaga. Trajalo do kraja avgusta. Tokom septembra 2008, počele da mi otiču ruke ispod podlaktice i listovi-potkolenice. Nesnosne glavobolje, dva puta dnevno i blokada protoka krvi u vratnim žilama, sastav sa lobanjom. Gubitak koncentracije u vožnji i "čudna" razmišljanja. Na insistiranje sam zakazao ili Psihijatra ili ikakvog lekara.
    Krajem septembra: lekar mi je prepisao: -Levelthroid 100 mg -Atenolol 50 mg (Krv. pritisak 158-165/90)
    Ranije, nikad nisam imao visok krvni pritisak; niti ko u familiji
    - Obično: 125/75! Test Krvi
    Nov. 18. 2008 -TSH 39.28 H -Free T4 0.72
    Terapija: Levelthroid 162 mg Atenolol 50mg + Lisonoprol 10mg
    Krvni pritisak. Krajem marta 2009 (uskoro!), ponovo vađenje krvi-mešoviti test!
    Termin za maj-07-2009 Lekar za Srce (nemaju raspoloživog ranije!)
    Trenutno stanje: osećaj hladnoće, iako je sobna temperatura 20-23C. Povremena (3-5 dana) glavobolja. Povremeno gubljenje koncentracije - memorije. Krvni pritisak (pre par nedelja) 138/75. Molim vas, savet.
    Srdačan pozdrav,
    P.S. Samo jedan lekar (Britanka) mi je rekla: Bio je problem u eriji Michigan, gde živim. Više njih su mi rekli, slučajnih poznanika - tačno i ja sam imao isti problem u Michiganu.

    Odgovoreno: 01. 04. 2009.
    • Poštovani,
      Nije retkost da se posle terapijske doze J131 u terapiji hipertireoze razvije hipotireoza, odnosno manjak hormona štitaste žlezde. Uz adekvatnu nadoknadu hormona ne bi trebalo da bude bilo kakvih tegoba od strane štitaste žlezde. Na osnovu rezultata hormona iz novembra meseca doza leka u tom trenutku je bila nedovoljna. Kontrolišite hormone i javite se Vašem lekaru radi korekcije doze. Sadašnje tegobe takođe mogu ići u prilog manjka hormona i simptoma hipotireoze.
      ass.dr Milena Velojić Golubović