Molim Vas,
    jako mi je hitno da mi preporučite terapiju na osnovu sledećih rezultata. t3-9.1 t4->3oo8.8 tsh < 0.002
    Inače pila sam tiastat 1/4, ali sam osetila da mi nije dobro pa sam uradila analizu.
    Imam zakazan pregled tek 23.04. pa Vas molim za pomoć do posete lekaru.
    Unapred hvala.

    Odgovoreno: 24. 03. 2009.
    • Poštovana,
      Vrednosti hormona govore u prilog izraženo povećane funkcije štitaste žlezde.
      Pretpostavljam, jer već uzimate terapiju, da lečenje hipertireoze traje već izvesno vreme, i da je doza postepeno smanjivana do ove 1/4 Tiastata. Potrebno je terapiju krenuti od početka, sa 3x1 tbl. 4-5 nedelja, zatim smanjivati polako dozu leka.
      Ipak je potrebno da što pre vidite Vašeg lekara radi određivanja adekvatne terapije.
      ass.dr Milena Velojić Golubović