Poštovani ,
    moja prijateljica je operisala štitnu žlezdu pre 2 nedelje. Zanima me šta je najbolje da pije posle operacije i generalno kako bi trebalo da izgleda ceo taj postoperativni period, ishrana, lekovi, kretanje, apsolutno sve?!
    Unapred Vam hvala !

    Odgovoreno: 24. 03. 2009.
    • Poštovana,
      U zavisnosti od obima operacije, odnosno da li je skinuta cela štitasta žlezda ili samo njen deo zavisiće i potreba za lečenjem i eventualna ograničenja u svakodnevnom životu. U svakom slučaju potrebno je da se urade hormonske analize i konsultacija endokrinologa.
      ass.dr Milena Velojić Golubović