Poštovana.
    Imam ćerku 16 godina. Prije dvije godine ustanovljena joj je hipertireoza Morbus Basedov.
    U međuvremenu su joj oči stradale tj. jako natečene i čeka se skora operacija štitne žlijezde.
    Da li će se oči poslije operacije nešto povratiti (znam da neće u prvobitno stanje ) ili postoji opasnost da se još pogoršaju?
    Postoje li neki blokatori za oči da se ne uvećavaju jos više poslije operacije?
    Hvala unaprijed

    Odgovoreno: 24. 03. 2009.
    • Poštovana,
      Verovatno se radi o endokrinoj oftalmopatiji koja je čest pratilac Bazedovljeve bolesti. Na sreću obično se sa rešavanjem osnovne bolesti rešavaju i očni znaci. Međutim u manjem broju sličajeva oftalmopatija zasebno napreduje, pa se tako mora i lečiti. Dakle moguće je da se i posle operacije nastave pa i pogoršaju problemi sa očima koji se moraju adekvatno tretitari od strane oftalmologa i endokrinologa.
      ass.dr Milena Velojić Golubović