Poštovani
    po treći put isto pitanje u nadi da ćete mi odgovoriti konačno.
    Moja dijagnoza je Struma diffuza et polynodosa Hashimoto. Hypothyreosis laevioris consecutiva.
    Terapija je Letrox 50 mg ujutro. Za svo to vreme od nekih godinu i po dana ja sam se ugoila nekih 17 kg što mi strašno smeta, ne samo estetski već i zdravstveno.
    Da li postoji neka dijeta ili terapija za gubitak kilograma? Pokušavala sam razne dijete ali ništa.
    Unapred hvala!

    Odgovoreno: 24. 03. 2009.
    • Poštovana,
       Hipotireoza sama po sebi može biti razlog za porast telesne težine. Obično uz odgovarajuću nadoknadu hormona se ovaj problem rešava. Ako i dalje dolazi do porasta težine dijeta i ograničenje unosa hrane uz odgovarajuću fizičku aktivnost je jedino rešenje. Proverite hormone, FT4 i TSH da bi se eventualno korigovala doza Letroxa.
      ass.dr Milena Velojić Golubović