Poštovana doktorko,
    moja dijagnoza je Struma diffusa. Zbog stalnog sniženog tsh0,004, poslana sam na ipitivanja u Čigotu. Test  fiksacije nakon 24h je 65%. Za mjesec dana će mi biti uražena aplikacija jodom.
    Interesuje me postupak poslije aplikacije? Da li pacijent mora biti u izolaciji i koliko?
    Na koji način zaštiti ljude iz svoje okoline a na koji sebe?
    Pozdrav i hvala na odgovoru!

    Odgovoreno: 24. 03. 2009.
    • Poštovana,
       Verovatno Vam je postavljena dijagnoza hipertireoze, na osnovu niskog TSH, i predložena Vam je terapijska doza radioaktivnog joda 131. Procedura se obavlja ambulantno i nema nekih posebnih ograničenja u kontaktu sa drugim osobama. Eventualno u prvih 7-10 dana malo ograničiti blizak kontak sa decom.
      ass.dr Milena Velojić Golubović