Poštovani,
    zanima me pojam insulinske rezistencije i da li on može negativno da utiče na sposobnost žene da zatrudni?
    Imam PCOS, hormonski status uravnotežen, a u OGGT nalaz ins.rezistencije. Ciklusi su mi na 40 dana. Imam 30 godina i jako želim da zatrudnim, ali već osam meseci nam ne polazi za rukom. Da li ins.rezisten.treba lečiti medikamentozno?
    Hvala unapred.

    Odgovoreno: 24. 03. 2009.
    • Poštovana,
      Pojam insulinske rezistencije je vezan za otežano delovanje insulina preko svojih receptora i javlja se kod gojaznih, kod šećerne bolesti tip 2 ali i kod PCOS. Nije posebno oboljenje i ne može sama po sebi biti razlog za infertilitet.
      Potrebno je ispitivanje i lečenje od strane ginekologa.
      ass.dr Milena Velojić Golubović