Molim Vas, treba mi mala pomoć.
    Pre 2 godine sam obolela od hipotireoze i naprasno se ugojila 12 kila za godinu dana a da mi je ishrana ostala ista. To je bila još  jedna propratna nevolja ove bolesti. Pre toga se nikada nisam gojila. Kilaža je varirala 2-3 kg leto-zima. Sada sam na dobroj terapiji koja mi odgovara i koja bi trebalo i da ubrza moj metabolizam. Ja i dalje jedem raznovrsno, 5 obroka dnevno, male količine i nemasno, vodim računa.
    Zanima me, šta ja mogu da uradim po tom pitanju, da pomognem sebi, jer ovaj teret više ne mogu da izdržim?
    Hvala

    Odgovoreno: 21. 03. 2009.
    • Poštovana,
      Dobijanje u težini u početku pojave hipotireoze pre započinjanja terapije je skoro obavezan znak bolesti. Uz odgovarajuću terapiju obično se ovaj problem reguliše. U svakom slučaju je potrebno voditi računa o ishrani i fizičkoj aktivnosti jer je to najbolji i najispravniji način regulacije telesne težine. Obratite se dijetetičaru radi saveta o odgovarajućoj dijeti.
      ass.dr Milena Velojić Golubović