Poštovana,
    Da, vrednosti PTH su ponovljene i u drugoj laboratoriji i definitivno su oko 215,a i ovde je normalno do 80. Kalcijum je i dalje snižen, naime uz 2 Ideosa i Ca sandoz oko 2,3, alkalna fosfataa i dalje normalna. Pth je preoperativno bio normalan. Totalna tireoidektomija. Šta dalje? Zahvaljujem na prethodnom odgovoru. Unapred hvala!

    Odgovoreno: 21. 03. 2009.
    • Poštovana,
      Ovakav odnos vrednosti PTH i kalcijuma postoji kod takozvanog pseudohipoparatireoidizma, kad postoji manjak ili nedostatak hormonsih receptora za PTH koji ne može da deluje tamo gde je potrebno, na nivou kostiju. Obratite se specijalizovanoj endokrinološkoj ustanovi radi detaljnijeg ispitivanja.
      ass.dr Milena Velojić Golubović