Poštovani,
    kao prvo da vam se zahvalim i pohvalim vaš rad i trud da odgovorite na sva naša pitanja. Naime, na redovnom sistematskom pregledu pronadjen mi je kod štitne žlijezde pojačan TSH 6.91, druge vrijednosti T3 4.5 i T4 1.48. Rečeno mi je da to nije ništa strašno, da dodjem za 3 mjeseca da ponovo uradim nalaze. Zanima me vaše mišljenje, šta utiče na povecanje te vrijednosti konkretno i da li mogu nešto da uradim po tom pitanju ili da čekam 3 mjeseca. Napominjem da je moja baka imala problema sa štitnom, operisana je, da li to može biti nasledno?
     Unaprijed zahvalna...

    Odgovoreno: 21. 03. 2009.
    • Poštovana,
      Vrednosti TSH jesu lako povišene, ali mi vrednosti T3 i T4 nisu sasvim jasne, verovatno se radi o različitim referentnim vrednostima laboratorije u kojoj ste radili ove analize u odnosu na našu laboratoriju. Vrednosti TSH za sada nisu takve da ukuzuju na ozbiljniji manjak hormona štitaste žlezde. Ponovite analize hormona.
       ass.dr Milena Velojić Golubović