Poštovana doktorice,
    bolujem od hipertireoze a želim ostati u drugom stanju. Zanima me da li lekovi kao sto su tiastat i sl. mogu naškoditi detetu.
    Unapred hvala.

    Odgovoreno: 21. 03. 2009.
    • Poštovana,
      Ukoliko je dijagnostikovana hipertireoze i trenutno pijete tireosupresivne lekove kakav je Favistan, planiranje trudnoće se ne savetuje. Druga je priča kada se u toku trudnoće javi hipertireoza koja se onda mora lečiti. Tireosupresivni lekovi, Favistan, PTU mogu uticati na razvoj ploda dejstvom na njegovu štitastu žlezde. Sačekajte stabilnu remisiju bolesti, prekid terapije i nakon toga planirajte trudnoću.
      ass.dr Milena Velojić Golubović