Kako da smanjim holesterol? Svi moji pokušaji su propali. Imam problem sa hipotireozom i doživotno pijem tivoral.
     Hvala

    Odgovoreno: 21. 03. 2009.
    • Poštovana,
       Hipotireoza je razlog porasta holesterola u krvi, ali odgovarajućom terapijom l-tiroksinom (Euthyrox, Letrox, Tivoral) vrednosti lipida se koriguju. Ukoliko je Vaša terapija hipotireoze odgovarajuća, a vrednosti holesterola i dalje visoke, postoji odvojeni poremećaj metabolizma lipida koji odvojeno treba i lečiti. Prvo i obavezno dijetom a zatim i odgovarajućim lekovima.
       ass.dr Milena Velojić Golubović