Poštovani,
    molim odgovor. Predposlednji nalazi u julu su bili u granicama normale TSH 3.32 ,T3 0.93 ,T4 108.87. Pijem euthyrox 100 mcg jos od operacije štitne žlezde koja je bila prije 2 i po godine. U februaru sam ostala u drugom stanju (5 sedmica). Najnoviji nalazi su TSH18.72 ,T31.33 ,T4 91.85. Kako to može uticati na plod ?

    Odgovoreno: 21. 03. 2009.
    • Poštovana,
      Mišljenja sam da je doza leka bila manja od potrebne još u toku prošle godine. Trudnoća povećava potrebe za l-tiroksinom, tako da obično raste i doza leka. Redovnost terapije i odgovarajuća doza leka je još važnija u toku trudnoće jer manjak hormona može negativno uticati na fizički i mentalni razvoj ploda. Obavezno konsultujte Vašeg endokrinologa oko korigovanja doze Euhyroxa
      ass.dr Milena Velojić Golubović