Poštovana,
    Saljem Vam nalaz UZ štitne žlezde i zanima me da li je normalan.
    Bila sam na pregledu kod endokrinologa, radila hormonsku analizu, ali su me uverili da je sve u redu. Međutim, u porodici postoji dijagnoza poremećaja rada ove žlezde, pa me ipak interesuje i drugo mišljenje.
    Nalaz UZ je sledeći: Štitasta žlezda je u granicama dimenzija, srednjeg intenziteta EHOa, uz izdvajanje u levom lobusu lateromedijalno manje nakupine koloida veličine 0,37cm. CD signal nad žlezdanim tkivom se ne registruje. U jugularnom lancu se izdvajaju pojedinacne LGL sa masnim hilusom obostrano 5-6mm.
    Unapred zahvalna na odgovoru!

    Odgovoreno: 17. 03. 2009.

Komentari na pitanje: #24254

    • jasmina obadovic 05. 03. 2017.

      Molimo vas za analizu ultrazvuka štitne žlezde. Piše jugularnog lanca i iza mscm vide se manje reaktivne 1g1. Molimo vas, šta to znači?