Da li postoji mogućnost da se radi operacija premošćavanja krvnih sudova kod dijabetičara na insulinu? (postoji sužnje na nadkolenici)

    Odgovoreno: 17. 03. 2009.
    • Poštovana,
      Mogućnost za intervencije te vrste zavisi pre svega od stanja krvnih sudova i procene vaskularnog hirurga.
      Stanje kontrole šećerne bolesti može biti prepreka ako su vrednosti šećera u krvi dosta povišene, pa hirurg može zahtevati da se koriguje terapija i poboljša kontrola glikemije.
      ass.dr Milena Velojić Golubović