Poštovana doktorka...
    prije mesec dana moja sestra vam je poslala mejl a sad vam se licno ja obracam.nisam sigurna kome da postavim ovo pitanje pa vas molim dame uputite i pomognete mi da razjasnim moje komplikovano stanje.Naime,imam 27 god,a koliko sam uspela da se informisem na internetu(jer se ne usudjujem nikog licno da pitam)...moje \"stanje\" karakterise totalna amastija i izrazen hirzutizam.Menstrualni ciklusi su uredni.Kao mala bolovala sam sarlah.Da li je on mogao da ostavi posledice ili je u pitanju neko urodjeni poremecaj?Majka me rodila u 42-oj godini,u porodici nemam slicnih slucajeva.Da li postoji sansa za izlecenje?Molim vas da mi odgovorite ili me uputite nekom drugom.Unapred beskrajno zahvalna.

    Odgovoreno: 21. 03. 2009.
    • Poštovana, Mislim da je potrebno da se ipak obratite specijalizovanoj endokrinološkoj ustanovi radi detaljnijeg endokrinološkog ispitivanja koje bi omogućilo procenu Vašeg stanja, postavljanje prave dijagnoze ako je ima i propisivanje odgovarajuće terapije ukoliko je potrebna. ass.dr Milena Velojić Golubović