Vrednost parathormona mi je 20,3 od juče. Imala sam hiperplaiju jednog režnja i operisala sam se 1994.godine.
    Da li to znači da opet imam poremećaj nekog od čvora paratireoideje....kosti me strašno bole i imam obostranu kalkulozu bubrega... .i koja je tu terapija?
    Unapred HVALA !

    Odgovoreno: 17. 03. 2009.
    • Poštovana,
      Navedena vrednost PTH je u granicama normale, bar prema referentnim vrednostima koje postoje u našoj laboratoriji.
      Nije mi jasno da li se radi o operaciji štitaste ili paratireoidne žlezde?
      Potrebne su vrednosti kalcijuma u krvi i urinu, a dobro bi bilo da uradite i koštanu denzitometriju.
      ass.dr Milena Velojić Golubović