Poštovana,
    hvala Vam na prethodnim odgovorima. Htela bih da Vas pitam kako tumačte ovaj nalaz. Od pre par dana, T3 1,53, T4 81, TSH 3,34, FT3 6,04, FT4 12,8. Moja dijagnoza je hipertireoza. Dat mi je radioaktivni jod 131, februara 2008. Zanima me kada se očekuje poboljšanje bolesti? Šta Vi mislite, da li će opet trebati taj jod da se prima,j er ja kontrolu imam tek u maju. Od terapije pijem propranolol. Rekli ste mi u prošlom pismu da ne bih trebala više da pijem propranolol, ali ja se osećam loše bez njih. Meni  je puls i do 100 otkucaja, nekad bude i 105 pa i do 110. Ja sam pokušala i ostavila mesec dana i bilo mi je užasno loše. Osećala sam se kao na početku bolesti, imala sam znojenje i td. Takođe mi kosa opada već duže vreme i kapci su mi natečeni stalno već par meseci. Tako da sam ovih dana opet počela da ga pijem, mada znam da će mi to smiriti samo taj ubrzani puls. Ako Vam i ovo nešto znači da mi lakše odgovorite, evo ove nalaze sam Vam prošli put napisala TSH 0,1,FT4 14,to su nalazi od 6.11,2008. Šta Vi mislite,da li se tu nešto izmenilo ili šta već? Ide li nešto na bolje? Molim Vas za Vaš savet.
    Unapred zahvalna

    Odgovoreno: 17. 03. 2009.
    • Poštovana,
      Sadašnje vrednosti hormona su potpuno u granicama normalnih vrednosti i nema razloga da se za sada razmišlja o daljem lečenju štitaste žlezde. Propranolol možete koristiti za smirenje tahikardije, koja sada nije posledica hipertireoze. Redovne kontrole 1-2 puta godišnje.
      ass.dr Milena Velojić Golubović