Imam početnu dijagnozu zasnovanu na eho pregledu: Adenoma glandule thireoidalis in observatio, sa perinodalnom i intranodalnom vaskularizacijom. Veličina nodusa je oko 2 cm. Nivo hormona TSH je u redu i imam blago povišen ANT Tg 37.6, Anti TPO 1.7. Endokrinolog sa VMA me je upitio na FNA biospiju ali je problem što je na VMA velika gužva a i lekar koji to radi je na bolovanju. Gde bih to još u Beogradu mogao da uradim?

    Odgovoreno: 17. 03. 2009.
    • Poštovani,
      Nodus te veličine kod muškarca je obično razlog za hirurško odstranjenje promene. Uradite kompletne analize, scintigrafiju štitaste žlezde i punkciju nodusa, koju sigurno možete uraditi u Institutu za endokrinologiju KC Srbija. Obavezna je konsultacija hirurga sa nalazima.
      ass.dr Milena velojić golubović