Poštovana,
    moja dijagnoza je smanjena funkcija štitaste žlezde, Hipothyreoidismus pod th, Thyreoiditis aztoimmunis!
    Dimenzije ultra zvučnog nalaza su DR 14* 35,3mm, i LR 13,5* 28,7* 17,5mm, štitasta žlezda je lako nehomogena! Uzimam Eutyrox po savetu lekara.
    Interesuje me, da li dimenzije odgovaraju referentim vrednostima te dijagnoze tj. da li dimenzije ukazuju na alarmantno stanje!!!

    Odgovoreno: 17. 03. 2009.
    • Poštovana,
      Dijagnoza hipotireoze se postavlja isključivo na osnovu rezultata hormonskih analize. Štitasta žlezda može biri normalne veličine, kao što je kod Vas, ali i smanjena ili čak uvećana. Obično je hipoehogene, nehomogene ehostrukture. Podešavanje doze leka se takođe radi na osnovu kontrole hormona, kao i stanja pacijenta.
      ass.dr Milena Velojić Golubović