Poštovani,
    prije mjesec dana sam bila kod endokrinologa, sa tegobama drhtanje ruku, nemoć, pad šećera, pad koncntracije...On je napisao da ovi moji simptomi odgovaraju hiperinsulinizmu i i da uradim OGTT test, da se uradi glikemija i insulin sa uzimanjem 100gr glukoze...Mjerili su mi u toku 5h...Nalazi su pokazali ovo::. Prvo mjerenje (prije popijene vode) u 8:30h-4,7 U 10:30h-5,6 U 11:30h-3,5 U 12:30h 5,2 U 13:30h 5,4 Insulin je bio u 8:30h-12,4 U 10:30h -28,3 U 11:30h -7 U 12:30h-4,4 U 13:30h-5,2 Molim za Vaše mišljenje i da li će mi biti propisana neka terapija?I  da li mogu nekako hranom da regulišem( inače dr je rekao da izbacim sav šećer osim onaj iz voća)
    Hvala vam unaprijed...

    Odgovoreno: 17. 03. 2009.
    • Poštovana,
      Vrednosti šećera i insulina u krvi su u granicama normale i nema poremećaja glikoregulacije. Neophodno bi bilo da u trenutku Vaših tegoba izmerite vrednost šećera u krvi da bi se videlo da li zaista postoji pad šećera. U svakom slučaju određena dijeta neće škoditi, a to je da povedete računa o količini hrane, rasporedu obroka i regulaciji telesne težine ako za to ima potrebe. Možete izbegavati velike količine slatkiša, ali za sada nema potrebe da ih se i potpunosti odreknete.
      ass.dr Milena Velojić Golubović