moja dijagnoza je hipotiroza (hasimoto tieroditis), insulin 46,shbg smanjen, Fe 2, gojaznost, umor, vrtoglavice. I pored trapije TSH visok. Sta mi vi preporucujete i kako mogu na VMA na pregled. Iz Subotice sam.

    Odgovoreno: 11. 03. 2009.
    • Poštovana, Terapija hipotireoze je veoma jednostavna i efikasna i samo je potrebno odrediti dozu preparata l-tiroksina (Euthyrox, Letrox). Doza je individualna i određuje se na osnovu kontrole hormona FT4 i TSH, kao i stanja pacijenta.Zbog niskih vrednosti gvožđa,Fe, proverite krvnu sliku. Anemija može bitu uzrok velikog broja tegoba. Ako mislite da Vam je potrebno lečenje u Beogradu, moj predlog bi bio Institut za endokrinologiju KC Srbija, a ne VMA. ass.dr Milena Velojić Golubović