Prosle godine u junu mesecu sam operisana i odstranjena mi je stitna zlezda. 28.08.2008. godine je hormon PTH bio 67 a 10.03.2009. godine je 118. Pijem redovnu terapiju Ltirox 100 mg. Molim za vas savet

    Odgovoreno: 11. 03. 2009.
    • Poštovana, PTH, odnosno parat hormon se luči od strane paratireoidnih žlezdi. Često nakon operacija štitaste žlezde dođe do prolaznog ili trajnog oštrćrnja paratiroeinih žlezda i do smanjenja PTH. Koko je kod Vas PTH u porastu, nema veze sa obavljenom hirurškom intervencijom. Neophodno je kliničko ispitivanje u smislu primarnog hiperparatireoidizma. Tbl.Letrox su terapija smanjene funkcije štitaste žlezde i ona se javlja uvek nakon odstranjenja žlezde. Doza je individualna i zavisi od nivoa hormoan , FT3, FT4 i TSH i stanja pacijenta. ass.dr Milena Velojić Golubović