zasto mi je secer uvece npr 8 a u toku noci se poveca i do 15jedinica? I koju kremu mi preporucujete za negu nogu kao preventiva? I da li je dobar caj od divlje kruske za dijabetes?

    Odgovoreno: 11. 03. 2009.
    • Poštovana, Vrednosti šećera u toku dana zavise od primenjene terapije i dijete koju sprovodite. Bez podataka o terapiji ne mogu Vam dati odgovor. Što se tiče nege stopala najbolje je da to prepustite stručnom licu, pedikir, a da Vi svakodnevno pregkledate kožu, održavate higijenu, koristite neku od kvalitetnijih krema za negu kože, nosite odgovarajuću obuću i čarape. Neki od čajeva koje reklamiraju za lečenje šećerne bolesti možda mogu biti dobro dopunsko sredstvo u terapiji, ali ne mogu nikako zameniti lekove. Lično ih ne savetujem previše. ass.dr Milena Velojić Golubović