Poštovana dr,
    prije 7 godina sam snimala štitnjacu i nadjena su mi tri čvora, nalazi hormona su mi tada bili uredni. Malo posle toga pregleda sam ostala u drugom stanju i od tada nisam išla na pregled štitnjače. Zadnja tri mjeseca mi strašno opada kosa, stalno osećam neki umor i spava mi se. Kada pojedem nešto slatko osjetim nemoć u nogama. Zadnje dvije noći kada legnem osjećam kako mi se stopala žare. Uradila sam nalaze, leukociti blago povišeni 11,7. Trigiceridi 4,7. Holesterol 9,1 (ovi nalazi su mi i prije bili povećani mada sam inače mršava osoba) i šećer u krvi 5,5.
    Molila bih za Vaše mišljenje na šta moji simptomi ukazuju?

    Odgovoreno: 11. 03. 2009.
    • Poštovana,
      Kako je već postavljena dijagnoza nodozne strume, sigurno je da ima potrebe 1-2 puta godišnje uraditi eho tireoidne žlezde i kontrolu hormona. Tegobe koje pominjete nisu bas sasvim karakterietične za neki poremećaj funkcije, mada povećanje masnoća je redovni pratilac smanjene funkcije štitaste žlezde, hipotireoze.
      ass.dr Milena Velojić Golubović