Majka mi je nedavno operisana dijagnoza je: E05.0 thyreotoxicosis cum struma diffusa partim retrosternalis bil.
    Molim Vas da mi prevedete na naš običan jezik ovaj nalaz.
    Unapred se zahvaljujem!

    Odgovoreno: 11. 03. 2009.
    • Poštovani,
      Kod Vaše majke se radilo u povećanoj funkciji štitaste žlezde, hipertireozi, koja je po pravilu praćena uvećanjem štitaste žlezde. Može se lečiti lekovima u većini slučajeva, ali ako je žlezda velika, i ako je postavljena retrosternalno, kako kaže u dijagnozi, to jest da se delom nalazi iza grudne kosti i pravi pritisak na okolne organe, potrebno je i hirurško rešavanje problema.
      ass.dr Milena Velojić Golubović