Imam povišen prolaktin zadnji oko 1083. Magnetnom rezonancom mi je pronađen mikroadenom.
    Ppropisana terapija mi je, po pola tbl. bromergona ujutro i naveče. Nisam kontrolisala prolaktin dok sam pod ovom dozom, pa me interesuje da li je ovo otprilike dovoljna doza za ovu visinu prolaktina?
    Hvala Vam unapred.

    Odgovoreno: 11. 03. 2009.
    • Poštovana,
      Terapija prolaktinoma i hiperprolaktinemije se sprovodi bromokriptinom i prilično je uspešna, kako po pitanju smanjenja nivoa hormona, a često i po pitanju smanjenja i gubitka tumora. Doza je individualna i trudimo se da sa najmanjom dozom postignemo rezultate. Da li je Vaša doza dovoljna reći će kontrola hormona i NMR hipofize. Terapiju j potrebno uzimati dovoljno dugo, više meseci.
      ass.dr Milena Velojić Golubović