kako prevenirati dijabetes kod dece ako u porodici postoji dijabetes(i deda i pradeda unazad oboleli su od dijabetesa tipa 2 u pedesetoj godini zivota)?Da li je upste moguca prevencija i na sta da obratim paznju?

    Odgovoreno: 28. 02. 2009.
    • Poštovana, Sigurno je da postoji veći rizik od oboljevanja od šećerne bolesti ako u porodici ima obolelih. Ipak ne treba previše razmišljati o tome jer nema nikakvih pokazatelja da li će se to stvarno i desiti ili ne. Jedino je potrebno, kao i kada nema tog rizika, voditi računa o ishrani, telesnoj težini i imati dovoljno fizičke aktivnosti, što se može svima preporučiti. ass.dr Milena Velojić Golubović