Pijem vec 4 mjeseca bonvivu i otisla sam na kontrolu i lekar mi je rekao da uradim CTX, BETA- NON LEPSI ako sam dobro procitala. Z anima me sta ovaj hormon otkriva i kakve to veze ima sa terapijom koju pijem . I sta je ova druga analiza. I koje su normalne vrednosti ovih analiza. Unapred hvala.

    Odgovoreno: 28. 02. 2009.
    • Poštovana, Verovatno se radi o markerima koštanog metabolizma koji bi trebalo da se poprave uz terapiju bisfosfonatima. Kako se ove analize u našoj klinici ne rade ne bih znala da Vam kažem normalne vrednosti. U svakom slučaju najbolji pokazatelj uspeha terapije je kostna denzitometrija koju bi trebalo raditi 1-2 puta godišnje. ass.dr Milena Velojić Golubović