Imam povisen prolaktin i ustanovljen mi je mikroadenom na hipofizi. Pocela sam da pijem bromokriptin i interesuje me posto ce mi lecenje verovatno trajati dosta dugo da li je dozvoljeno povremeno konzumiranje alkohola, i ako jeste kolika kolicina sme i koja vrsta alkohola! Unapred zahvalna...

    Odgovoreno: 28. 02. 2009.
    • Poštovana, Terapija prolaktinoma štitaste žlezde bromokriptinom može biti veoma uspešna, ne samo po pitanju normalizacije prolaktina, već i po pitanju smanjenja, pa i gubitka tumora. Terpija se sprovodi duže vremena, i nekoliko godina. Kontrole hormona 1-2 puta godišnje i NMR hipofize svake godine. Na osnovu toga će se doneti odluka o daljoj potrebi terapije. ass.dr Milena Velojić Golubović

Komentari na pitanje: #23076