87 godine oboleo sam od cushingove bolesti i usled nje operisao sam se u Hamburgu gde je otklonjena cela hipofiza. Danas dobivam norditropin a nigde ne mogu da nadjem cemu taj lek zapravo sluzi da li on zamenjuje hormon igf-1. Mozete li mi ppojasniti cemu NORDITROPIN SLUZI i koliko se mora uzima ti i ako se ne uzima sta moze prouzrokova ti. Norditropin nordilet hvala u napred

    Odgovoreno: 28. 02. 2009.
    • Poštovani, Norditropin je preparat hormona rasta i daje se kod njegovog nedostaka u periodu rasta pa do oko 30. godine. U Vašem slučaju terapija je započeta nakon operacije hipofize i verovatno je tada procenjeno da je hipofiza smanjila sekreciju hormona rasta i zato se krenulo sa nadoknadom. Obično postoji i manjak drugih hormona hipofize, TSH, FSH, LH, ali nije obavezno. ass.dr Milena Velojić Golubović