U avgustu 2008.posle niza neprijatnih simptoma(lupanje srca,zamaranje,ceste stolice...)otkrila sam da imam hipertireozu.Rezultati su tada biliT3 7,32 T4312,6 FT4 43,87,TSH 0,005.UZ nalaz je glasio Stitasta zlezda difuzno uvecana,grube strukture,heteroehogena,sa dominantnim desnim lobusom.U oba lobusa i istimusu bez nodusnih promena.Dobila sam terapiju PTU ,bromazepam i Propranolol....Ptu mi je obarao leukocite pa je lekar na kraju morao da smanji dozu sa 400 na 50mg.Posle 3 meseca lecenja ja sam samoinicijativno prekinula terapiju jer je stalna kontrola FT4 pokazala da je na donjoj granici.Redovno sam ga jednom mesecno kontrolisala i on je uvek bio u redu,ali kad sam poslednji put uradila sve ostale analize,T4 je bio 188,a TSH 0,237.Da li to znaci da moja stitna zlezda nije izlecena i jesam li neozbiljno ucinila kad sam tako na svoju ruku prekinula terapiju?

    Odgovoreno: 28. 02. 2009.
    • Poštovana, Terapija hipertireoze se mora uzimati duže vremena i do dve godine i tada se može očekivati potpuno izlečenje. Prekidanje terapije posle nekoliko meseci i pored prestanka tegoba i normalizacije hormona omogućava da bolest praktično krene ispočetka. Kada lekovi dovedu do pada leukocita mora se razmišljati o dugim načinima lečenja, terapijska doza J 131 ili hirurška intervencija. ass.dr Milena Velojić Golubović