Hvala na brzim odgovorima na prethodna pitanja. Rezultati hormona od 13 .02 su sledeći tsh10.92 .ft4 15.5, pth 27. Na dozi sam od 125 mikrograma eutiroksa od 12 novembra prošle godine. U januaru ove godine tsh je bio 5,56. Interesuje me kako je moguće ovolika promjena za mjesec dana i da li je potrebno povećati dozu? U ovom periodu sam imao i upalu prostate, pa je li moguće da se tsh pogoršao zbog toga jer sam pio antibiotike? Napominjem da mi je štitna odstranjena u semtembru prošle godine.
    Pozdrav doktorka!

    Odgovoreno: 25. 02. 2009.
    • Poštovani,
      Na žalost za vrednosti TSH gde kod ih radili najčešće dobijamo rezultate koje najverovatnije ne odgovaraju istini. U pravu ste da sa istom dozom leka za tako kratko vreme ne bi trebalo da bude tako značajne razlike, pogotovu što su vrednosti FT4 potpuno u granicama normale. Mislim da ove druge okolnosti nisu odgovorne za ovakvu promenu TSH. Ostaje jedino da se analize ponove. ass.dr Milena Velojić Golubović