Poštovani ,
    molila bih Vas da mi objasnite šta znači dijagnoza Tu gl.suprarenalis bilateralis D35.0, I šta nadbubrežne žlezde ,koju funkciju imaju u našem organizmu
    Veliko HVALA

    Odgovoreno: 25. 02. 2009.
    • Poštovana,
      Dijagnoza tumora nadbubrežne žlezde zahteva detaljno ispitivanje funkcije nadbubrežne žlezde i hipofize, kao i tačnu lokalizaciju i određivanje veličine tumora. U zavisnosti od rezultata Vaš lekar će se odlučiti da li ima potrebe za hirurškom intervencijom ili ne. Nadbubrežna žlezda luči hormone koji reguliču metabolizam minerala i elektrolita u organizmu kao i promet energije, i veoma su značajni, tako da promene nivoa ovih hormona mogu dati ozbiljnu kliničku sliku.
       ass.dr Milena Velojić Golubović