05.februara sam sam radila ove nalaze i rezultati su bili sledeći : T3_ 5,180 T4_224,300 dok TSH 0,002. Anti TG_946,100 Ani TPO_441,200 Od lijekova pijem PTU, Propanolol i Bromazepan. Interesuju me posledice ovog oboljenja i da li je ovakva terapija dovoljna, ili se preporučuje još nešto?
    Unaprijed hvala i pozdrav iz Herceg Novog

    Odgovoreno: 25. 02. 2009.
    • Poštovana,
       Rezultati jasno govore o postojanju povećane funkcije štitaste žlezde, Hyperthyreosis, koja se mora pravilno lečiti. Pravilno znači sa odekvatnom dozom i dovoljno dugo. Lečenje tireosupresivima, Tiastat i PTU, traje i do dve godine, uz korekciju doze. Izuzetno je bitno da ne prekidate samostalno terapiju, bez obziras što će tegobe relativno brzo nestati.
       ass.dr Milena Velojić Golubović