Poštovana,
    mojoj mami je početkom avgusta 2008 uradjena totalna tireoidektomija zbog postojanja masivnog nodusa retrosternalno i još nekoliko manjih nodusa. Opravak je protekao uspešno i ona se potpuno oporavila, ali u krvnim nalazima u decembru mesecu nailazi se na povišen broj leukocita od 11.5 sa predominacijom limfocita od 7( x 10na 9). Na rezultatima od pre 2 dana dolazi do jos veceg porasta i to: leukociti 17,2 , od kojih su limfociti 11.3. Svi ostali parametri su u fiziološkim granicama,osim sedimentacije, koja je 33. Želeo bih da napomenem da su joj pre operacije unazad nekoliko godina analizom krvi uvek bili uredni nalazi. Da li imate ideju o čemu bi moglo da se radi?
    Unapred zahvalan, Zlatko Krunic

    Odgovoreno: 21. 02. 2009.
    • Poštovani,
       Ukoliko je postoperativni tok protekao normalno, a imajući u vidu i vreme proteklo od operacije, verovatno navedeni rezultati nisu u vezi sa operacijom tireoidne žlezde. Sigurno je propisana adekvatna terapija preparatima L-tiroksina. Uvećanje leukocita je obično znak neke infekcije. Potrebna je i konsultacija hematologa sa perifernim razmazom krvi da bi se videlo koja vrsta leukocita je povećana.
      ass.dr Milena Velojić Golubović