Rezultati štitne žlezde su- t3- 3,1 t4- 190,8 tsh- ispod 0.2 ft3- 9,7 ama/tpo- 3979,7 Molila bih vas da mi date vaše mišljenje u vezi moje bolesti.
    Da li AMA predstavljaju antitela? Ako su toliko povišena da li to znači da se organizam bori sam protiv štitne žlezde i da li ću trebati da je odstranim???

    Odgovoreno: 22. 02. 2009.
    • Poštovana, Na osnovu rezultata se može reći da postoji povećanje funkcije štitaste žlezde koje je potrebno lečiti. Javite se odmah Vašem endokrinologu radi propisivanja odgovarajuće terapije. Vrednosti antitela za Vas nisu od značaja. O hirurškoj intervenciji se razmišlja ukoliko terapija lekovima nema efekta i kada je žlezda jako uvećana. ass.dr Milena Velojić Golubović