Imam 39 godina. Danas sam vadila krv za štitnu žlezdu i moji rezultati su: TSH (ultrasenzitivni) 75,0, FT4 (slobodni tiroksin) 4,5, TG-antitela 20, ANTI TPO (anti Ms-Ab) 3000. Plus sam anemicna gvoždje mi je 4,2. Lekar mi je dao tablete Euthyrox 50mg 1x1 dnevno i uput za Beograd. Pošto sam sada otkrila da bolujem od štitne žlezde želela bih vaše mišljenje i da li je to kod mene opasno pošto sam zabrinuta.
    Molim vas da mi što pre odgovorite.
    Unapred zahvalna.

    Odgovoreno: 21. 02. 2009.
    • Poštovana, Na osnovu rezultata sigurno je da postoji smanjenje funkcije štitaste žlezde, hipotireoza. Leči se nadoknadom hormona prepratima L-tirokisna, tbl.Euthyrox u dozi koja je individualna i koriguje se na osnovu kontrole hormona i stanja pacijenta. Terapija je veoma efikasna i jednostavna, ali obično stalna, i uz adekvatnu dozu ne postoje bilo kakva ograničenja u svakodnovnom životu. ass.dr Milena Velojić Golubović