Poštovani,
    Pre dva dana uradio sam krvne analize, rezultati sledeći: Bilirubiner 8 Cholesteroler 4.4 HDL cholesteroler 0.73 LDL cholesteroler 3.0 Erythrocytter:anta 5.30 Hemoglobin(Fe) 10.3 MCH:stofm 1.95 Leukocytter 9.7 Lymphocytter:antal 3.38 Neutrophilocytter 5.56 Kalium-ion 4.1 Natrium-ion 143 Throbocytter 284 Thyrotropin(TSH) 1.50 Creatinium 104 Prostataspecifikt 0.4 Cholesterol-rati 6.1 Alanintransaminase 26 Basisk phosphatase 72 Albumin 44 Secer 6.6
    Molim Vas da mi objasnite šta znače ove analize? Jel ima mesta za strah od neke bolesti? Ako ima od kakve bolesti se radi? A mene me muči nizak HDL cholesteroler i višak Cholesterolerr-Ratio. Šta je to ne znam ako mozžete da mi objasnite i šta mislite Vi šta da uradim?
    Unapred Vam zahvaljujem i očekujem šta brži odgovor

    Odgovoreno: 22. 02. 2009.
    • Poštovani, Sve vrednosti koje ste naveli su u granicama normale, uz niže vrednosti HDL holesterola, ali to ne zahteva terapiju. Takođe vrednost šećera u krvi nešto prelazi gornju granicu koja je obično 6,3mmol/. Ponovite vrednosti šećera i po potrebi uradite oralni glukoza tolerans test. ass.dr Milena Velojić Golubović