U kojoj meri štitna žlezda utiče na nivo šećera u krvi i da li bi trebalo izvršiti neke analize (i koje)? Ako niko u familiji nema povećan nivo šećera, rezultati ultrazvuka su dobri, a uprkos tome i uz dijetu i lekove za snižavanje šećera isti iznosi 14?
    Srdačan pozdrav!

    Odgovoreno: 21. 02. 2009.
    • Poštovana, Povećana funkcija štitaste žlezde može kvariti regulaciju šećerne bolesti i ukoliko ima elemenata za ovakvo stanje treba uraditi analize hormona FT4 i TSH. Kako su vrednosti šećera u krvi izuzetno loše, korigovati terapiji u po potrebi započeti terapiju insulinom na vreme. ass.dr Milena Velojić Golubović