Poštovani,
    dobila sam uput od specijaliste da uradim OGTT sa insulinemijama. Da li mi možete bliže objasniti o čemu se radi, tj.kakva je to vrsta analize i kako se izvodi?
    Hvala

    Odgovoreno: 21. 02. 2009.
    • Poštovana,
      Radi se funkcionalnom testu ispitivanja glikoregulacije. Sprovodi se sa 75gr šećera rastvorenog u 300ml vode koje popijete i određuje se vrednost šećera u krvi pre i dva sata nakon testa. Na osnovu dobijenih vrednosi tumači se da li postoji šećerna bolest ili ne. ass.dr Milena Velojić Golubović