2005. moj muž je imao povredu pankreasa.Uradjena mu je operacija posle koje je dobio fistulu na samom prelaza glave u telo pankreasa i sepsu. Operisan je drugi put i tada je odstranjen deo repa pankreasa i slezina. Posle dve godine operisan je ponovo jer su mu se pojavile prilaslice zbog kojih su mu se creva skoro vezala. Interesuje me da li će imati kakvih posledica da li će vremenom oboleti od dijabetesa i da li će se prilaslice opet javiti? On ima 36 godina postoji li mogućnost da posle tri operacije ostvari invalidsku penziju. Unapred hvala na odgovoru

    Odgovoreno: 21. 02. 2009.
    • Poštovana,
      Mogućnost pojave priraslica postoji posle svake hirurške intervencije. Što se tiče šećerne bolesti do nje ne mora doći, ipak postoji veći rizik od pojave nego pre operacija pankreasa. Voditi računa o načinu ishrane, telesnoj težini i fizičkoj aktivnosti. Oko mogućnosti penzije konsultujte stručnu službu fonda za zdravstveno osiguranje.
      ass.dr Milena Velojić Golubović