Od hipertireoze lečim se od aprila 2004. Kao terapiju koristim tiastat i propranolol. Doze se menjaju u zavisnosti od rezultata. Trenutno imam problem jer u našem gradu nema endokrinologa. Na poslednjoj kontroli kod svoje lekarke 20.06.2009. Rezultati su bili o.k.FT4 13,5. Dogovor je bio da uradim kontrolu za 3 meseca. Pošto je rezultat ponovo bi dobar a ja nisam imala sa kime da se posavetujem, u iščekivanju lekara u Smederevskoj bolnici, prestala sam da pijem tiastat. Sada je rezultatFT4 51,3.Molim vas da me posavetujete šta da radim dok ne odem za Beograd. Da li da počnem ponovo sa tiastatom ili ne?

    Odgovoreno: 21. 02. 2009.
    • Poštovana,
       Ukoliko se izlečenje hipertireoze lekovima ne postigne za najviše dve godine treba uzeti u obzir druge načine lečenja, terapijsku dozu radioaktivnog joda ili hiruršku intervenciju. Sadašnji rezultat govori u prilog egzacerbacije bolesti, tako da se terapija lekovima mora početi iz početka sa većim dozama uz postepeno smanjenje. Što hitnije konsultujte Vašeg lekara.
       ass.dr Milena Velojić Goubović