Poštovanje,
    Koristim eutyrox 100 za štitnu žlezdu. Interesuje me da li se od tih tableta goji? Da li su tablete hormonske ili pokretači? Da li smem da se bavim sportom sa većim naprezanjem i opterećenjem?
    Unapred hvala

    Odgovoreno: 21. 02. 2009.
    • Poštovana,
      Tablete Euthyrox se koriste za lečenje smanjene funkcije štitaste žlezde, hipotireoze. To je hormon štitaste žlezde, L-tiroksin koji se normalno proizvodi u štitastoj žlezdi. Kod terapije ne bi trebalo da dođe do povećanja telesne težine, obično u početku lečenja se težina i smanjuje. Uz adekvatnu dozu leka nema nikakvih ograničenja u fizičkoj aktivnosti.
      ass.dr Milena Velojić Golubović