Poštovana,
    Imam jedno pitanje za vas, imam prijatelja koji je tako rečeno preko noći ostao, ne mogu reći paralizovan jer se još ne zna ali tako je trenutno stanje. Rekli su mu u bolnici da je nedostatak kalcija, prebrz rast, sada je premješten na endokrinologiju pa možete li mi reći nešto vezano za sve ovo, Vaše mišljenje??
    Hvala unaprijed

    Odgovoreno: 21. 02. 2009.
    • Poštovana,
      Nedostatak kalcijuma može biti uzrok izraženih grčeva mišića, i obično se tada radi o smanjenom radu paratireoidne žlezde. Potrebno je bolničko ispitivanje i lečenje i ukoliko se postavi dijagnoza sprovodi se stalna nadoknada kalcijuma putem nekog od postojećih preparata kalcijuma.
       ass.dr Milena Velojić Golubović