Poštovana,
    Dg. Hypothyreosis Th. Euthyrox 100mg ujutro EHO nalaz: Štitna žlezda smanjena i hipoehogene i lako nehomogene ehostrukture u celini, istmus 3mm, levi režanj 9mmx9mm, desni režanj 10mmx10mm. Rezultati labaratorijskih analiza hormona: T3 -1.2 T4-100.0 TSH-1.0 Da li je propisana terapija adekvatna i da li bi trebalo da uradim još neke preglede ili analize? Postoji li šansa da štitna žlezda povrati svoju funkciju ili ću morati trajno da uzimanjem leka nadoknjadjujem hormon?
    Unapred zahvaljujem.

    Odgovoreno: 09. 02. 2009.
    • Poštovana, Terapija hipotireoze je jednostavna i efikasna, a doza leka je individualna. Prema vrednostia urađenih hormona reklo bi se da je doza koja je Vama određena adekvatna i da zadovoljava Vaše potrebe za hormonima štitaste žlezde. Na žalost, promene na štitastoj žlezdi su definitivne i nema mogućnosti da ona povrati svoju funkciju. ass.dr Milena Velojić Golubović